Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba

Lietuvių kalba (1346 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Scenarijus: šimtadienis

  Šimtadienio scenarijaus pavyzdys. Dalyvauja mokytojai, auklėtoja, mokiniai, direktorius. Daina "trisdešimt ponų". Priesaika.
  Lietuvių kalba, pavyzdys(4 puslapiai)
  2006-06-19
 • Seimo pirmininko Artūro Paulausko kalbos analizė

  Seimo pirmininko (teisininko) Artūro Paulausko kalba visuotiniame Teisėjų asociacijos narių susirinkime 2003 10 03. Kalbos analizė.
  Lietuvių kalba, analizė(5 puslapiai)
  2007-02-08
 • Semantizmo vartosena dabartinėje lietuvių kalboje

  Semantizmo "rastis" vartosena dabartinėje lietuvių kalboje. Įvadas. Semantizmo teorija. Vartotinos ir nevartotinos "rastis" reikšmės. Veiksmažodžio "rastis" vartosena dabartinės lietuvių kalbos tekstyne. Išvados. Santrauka. Šaltiniai ir literatūra. Priedai (8 lentelės, 9 paveikslėliai). Išnašos.
  Lietuvių kalba, tyrimas(16 puslapių)
  2007-12-14
 • Seniausia albumo nuotrauka

  Dienoraščio tipo rašinys apie seną močiutės nuotrauką.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2005-07-07
 • Senųjų raštų kalbos ypatumai pagal Joną Bretkūną

  PowerPoint pristatymas. Jonas Bretkūnas. "Postilė". Bretkūno biblijos vertimas.
  Lietuvių kalba, pristatymas(24 skaidrės)
  2007-03-16
 • Siek idealo, tik doro ir aukšto

  Lietuvių kalbos rašinys skirtas Vinco Kudirkos 150-osioms gimimo metinėms. Respublikinis mokinių kūrybos konkursas "Siek idealo, tik doro ir aukšto".
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2010-03-08
 • Silpnojo ir stipriojo santykis šiandieniniame pasaulyje

  Lietuvių kalbos rašinys. Kodėl stiprūs, savimi pasitikintys žmonės žemina už save mažesnius ar morališkai bei fiziškai silpnesnius? Gal jiems tai malonu? O gal jie tik nori pasirodyti prieš draugus?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2008-11-06
 • Sintaksė (6)

  Sakinio samprata. Sakinio apibrėžimo problemos. Sakinio požymiai. Predikatumo, modalumo, asmens ir laiko sąvokos. Intonacija. Aktualioji sakinio skaida. Sakinių klasifikacija pagal sandarą. Asmeniniai sakiniai. Beasmeniai sakiniai. Vadinamieji nepilnieji, eliptiniai ir benariai sakiniai, jų reiškimo problemos. Komunikaciniai sakinių tipai. Sakinio dalys. Sakinio dalies požymiai. Sakinio dalių skirstymas ir nustatymo būdai. Veiksnys. Vientisinis tarinys. Jo atmainos ir raiška. Suvestinis tarinys. Jo dalių tipai ir reiškimas. Papildinys. Skirstymas ir raiška. Pažyminys. Atributinis ir predikatinis pažyminys. Priedėlis. Laiko aplinkybė. Porūšiai ir raiška. Vietos aplinkybė. Porūšiai ir raiška. Būdo aplinkybės aiškinimo problemos. Raiška. Priežasties, sąlygos ir nuolaidos aplinkybės, tikslo aplinkybės. Raiška. Vienarūšės sakinio dalys. Jų požymiai, jungimas, intonacija. Aiškinamosios, tikslinamosios, apibendrinamosios ir išskirtį reiškiančios sakinio dalys (skyryba). Išplėstinės sakinio dalys (pažyminys ir aplinkybės) (skyryba). Kreipinys. Atmainos ir raiška. Įterpiniai ir įspraudai. Sudėtiniai sakiniai. Sudėtinis sujungiamasis ir bejungtukis sakinys. Sudėtiniai prijungiamieji sakiniai. Jų tipai. Šalutinių dėmenų požymiai, rūšys ir laipsniai. Sudėtiniai mišrieji sakiniai. Jų tipai, dėmenų grupavimas. Lietuvių kalbos sintaksės tyrinėjimų apžvalga. Žodžių ryšių tipai. Žodžių ryšių reiškimo būdai. Žodžių derinimas ir šliejimas. Žodžių ryšių reiškimo būdai. Žodžių valdymas ir koreliavimas. Žodžių junginio sąvoka (apibrėžimas požymiai). Probleminiai žodžių junginių atvejai. Žodžių junginių klasifikacija pagal ryšio tipus: prijungiamieji ir dvipusės sąsajos junginiai, sujungiamųjų junginių problema. Vientisiniai ir sudėtiniai žodžių junginiai. Laisvieji ir nelaisvieji žodžių junginiai. Veiksmažodiniai žodžių junginiai. Daiktavardiniai junginiai. Būdvardiniai, skaitvardiniai, prieveiksminiai ir įvardiniai junginiai. Semantinė žodžių junginių klasifikacija.
  Lietuvių kalba, konspektas(16 puslapių)
  2010-05-28
 • Skaitantis žmogus — nykstanti rūšis

  Lietuvių kalbos kalbėjimo tema: Skaitantis žmogus - nykstanti rūšis. Pagrįskite arba paneikite šį teiginį. Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo, lietuvių kalbos įskaitos tema.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2010-03-02
 • Skaitydami gerą kūrinį, labiau suprantame, kas tai per daiktas gyvenimas negu stebėdami patį gyvenimą

  Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos (gimtosios) įskaitos potemė. Rašytojas Juozas Grušas teigia: "Skaitydami gerą kūrinį, labiau suprantame, kas tai per daiktas gyvenimas negu stebėdami patį gyvenimą". Atskleiskite šią mintį, remdamiesi asmenine gyvenimo patirtimi.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2010-10-28
 • Skaitydami gerą kūrinį, labiau suprantame, kas tai per daiktas gyvenimas negu stebėdami patį gyvenimą (2)

  Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos (gimtosios) įskaitos potemė. Rašytojas Juozas Grušas teigia: "Skaitydami gerą kūrinį, labiau suprantame, kas tai per daiktas gyvenimas negu stebėdami patį gyvenimą". Atskleiskite šią mintį. Remtasi kūriniais Vinco Mykolaičio-Putino "Altorių šešėly", Jurgos Ivanauskaitės romanu "Miegančių drugelių tvirtovė", Juozo Grušo kūriniu "Meilė, džiazas ir velnias".
  Lietuvių kalba, rašinys(10 puslapių)
  2011-01-24
 • Skaitymas XXI-ame amžiuje

  Lietuvių kalbos rašinys. Skaitymas. Skaitymo svarba. Skaitymo technika.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2008-03-27
 • Skaitytojų komentarų kalbos taisyklingumas ir bendravimo etika internete

  Lietuvių kalbos rašinys. Kalba internetiniuose komentaruose darosi vis netaisyklingesnė Interneto vartotojai nesilaiko paprastos bendravimo etikos. Skaitytojų komentarų kalbos taisyklingumas ir etika internete yra žemo lygio.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-10-24
 • Skelbti žmonių meilę - tai ją vykdyti

  Lietuvių kalbos rašinys. Skelbti žmonių meilę - tai ją vykdyti. Remtasi Juozo Grušo kūriniu "Meilė, džiazas ir velnias" ir Bulgakovo romanu "Meistras ir Margarita". 259 žodžiai.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2011-02-18
 • Skurdo Lietuvoje situacijų mažinimo prevencijos

  Įvadas. Asmenybės ugdymas mokykloje. Jaunimo nedarbas: problema ir sprendimas. Nuteka protai, išplaukia lėšos... Ar statysime užtvanką? Vietoj pabaigos...
  Lietuvių kalba, rašinys(7 puslapiai)
  2008-10-07
 • Smulkioji lietuvių tautosaka

  Įvadas. Smulkioji tautosaka. Išvados.
  Lietuvių kalba, referatas(4 puslapiai)
  2011-02-17
 • Smurtas ir prievarta mūsų dienomis

  Lietuvių kalbos rašinys apie smurtą ir prievartą šiomis dienomis.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2006-04-26
 • Smurtas prieš vaikus

  Rašinys apie smurto prieš vaikus problemas. Smurtas prieš vaikus. Ką apie tai manote?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2005-08-30
 • Smurtas visuomenėje (2)

  Lietuvių kalbos rašinys. Samprotaujamo tipo. Kaip veiksmingai kovoti su visuomeniniu blogiu? Kaip veiksmingai kovoti su smurtu? Televizija. Smurtas mokykloje. Tačiau kaip sumažinti smurto protrūkį visuomenėje?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2008-04-22
 • Smurtas žiniasklaidoje

  Lietuviu kalbos kalbėjimo įskaitai paruoštas darbas. Smurtas žiniasklaidoje, kodėl jo čia tiek daug, smurto vaizdai ir smurto poveikis žmonėms. Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininko nuomonė. Kelių redaktorių nuomonės. Problemos sprendimo būdai.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2006-05-10
Puslapyje rodyti po