Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba

Lietuvių kalba (1346 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Kalba (3)

  Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos kalbėjimo tema: Kalba. Kyla klausimas kodėl anglų kalba išstumia lietuvių kalbą? Ar lietuvių kalbai gresia visiškas išnykimas?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2006-05-01
 • Kalba (4)

  Lietuvių kalbos rašinys apie kalbą.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2006-05-04
 • Kalba (5)

  Lietuvių kalbos rašinys apie kalbą.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2006-10-05
 • Kalba (6)

  Lietuvių kalbos rašinys. Žodžio svarba. Problemos, svarba ir galia. Kalba.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-02-28
 • Kalba (7)

  Lietuvių kalbos rašinys. Kalba.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2007-03-20
 • Kalba (8)

  Lietuvių kalbos rašinys. Kalba. Kalbos išsaugojimo svarba.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-05-08
 • Kalba (9)

  Kas tai yra kalba? Kalba — tai ženklų sistema. Natūrali kalba. Dirbtinė kalba. Pagrindinės kalbos funkcijos: pranešimas ir paskatinimas veikti. Kalbos sritys. Fonema. Aktyvusis žodynas. Pasyvusis žodynas. Kalbos jausmas. Kalbos poveikis. Kalbos rūšys. Šnekamoji kalba. Dialogas. Rašomoji kalba. Išorinė ir vidinė kalbos.
  Lietuvių kalba, konspektas(6 puslapiai)
  2008-10-27
 • Kalbėjimas su gimtine

  Lietuvių kalbos rašinys. Kalbėjimas su gimtine arba Pokalbis su gimtine. O ką, Gimtine, manai apie dabartį? Gimtine, kaip manai kas bus ateityje?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2010-09-13
 • Kalbos kultūra (42)

  Iš administracinės kalbos, tarnybinių dokumentų, šnekamosios kalbos parinkite po 10 sakinių su kalbos klaidomis ir pateikite taisymus. Leksikos klaidos. Žodžių darybos klaidos. Morfologijos klaidos. Linksnių vartojimo klaidos. Prielinksnių vartojimo klaidos. Sakiniu sudarymo klaidos. Neteiktina žodžių tvarka. Pasirinkite 10 specialybės žodžių (1 kirčiuotės – 2, 2 kirčiuotės – 3, 3 kirčiuotės – 3, 4 kirčiuotės – 2) ir sukirčiuokite vienaskaitos įnagininko, vietininko ir daugiskaitos kilmininko, galininko, įnagininko, vietininko linksnių formas. Pasirinkite 10 vietovardžių – įžymių krašto vietų bei objektų, ar jums aktualių miestų ir kaimų pavadinimų (1 kirčiuotės – 2, 2 kirčiuotės –3, 3 kirčiuotės – 3, 4 kirčiuotės – 2) ir sukirčiuokite vienaskaitos įnagininko, vietininko ir daugiskaitos kilmininko, galininko, įnagininko, vietininko linksnių formas.
  Lietuvių kalba, namų darbas(6 puslapiai)
  2008-01-15
 • Kalbos kultūra (44)

  Uždaviniai ir tikslai. Kirčiavimas. Prašymas kolegijos direktorei. Prašymas priimti į darbą. Gyvenimo aprašymas. Motyvacijos laiškas. Kalba specialybės tema. Išvados.
  Lietuvių kalba, namų darbas(9 puslapiai)
  2008-04-24
 • Kalbos kultūra (52)

  Savarankiško darbo užduotis: Iš specialybės kalbos išrinkti 50 žodžių, nurodyti jų kirčiuotę, parašyti pavojingus linksnius ir pabraukti kirčiuotus skiemenis. Parengti 10 min. kalbą specialybės tema, raštu pateikti 1psl. Konspektą. Parengti šių dokumentų pavyzdžius. Prašymą kolegijos direktoriui. Prašymą priimti į darbą. Gyvenimo aprašymą. Motyvacijos laišką.
  Lietuvių kalba, namų darbas(10 puslapių)
  2009-01-19
 • Kalbos kultūra (53)

  Leksika. Sintaksė. Žodžių daryba. Morfologija. Kiekviena klaidų grupei atskirai lentelė: netaisyklingas sakinys, klaidos taisymas, klaidos pobūdis.
  Lietuvių kalba, namų darbas(4 puslapiai)
  2009-01-22
 • Kalbos kultūra (64)

  Savarankiško darbo tikslai. Taisyklingai kirčiuoti ir tarti dažniausiai specialybės kalboje vartojamus žodžius. Gebėti taisyklinga ir įtaigia kalba bendrauti su auditorija. Mokėti įforminti svarbiausius raštvedybos dokumentus. Savarankiško darbo uždaviniai: Iš specialybes literatūros išrinkti 50 specialybes kalbos žodžių, nurodyti jų kirčiuotę, parašyti pavojingus linksnius ir pabraukti kirčiuota skiemenį. Taisyklingai įforminti svarbiausius raštvedybos dokumentus: prašymą mokyklos direktoriui, prašymą darbdaviui (norint įsidarbinti), motyvacijos laišką įmonei, kurioje norite dirbti, ir gyvenimo aprašymą. 50 specialybėje naudojamų sukirčiuotų žodžių. Prašymas. Gyvenimo aprašymas. Prašymas dėl priėmimo į darbą. Motyvacijos laiškas. "Flash" animacija. Išvados.
  Lietuvių kalba, namų darbas(8 puslapiai)
  2009-12-30
 • Kalbos kultūra (67)

  Iš administracinės kalbos, tarnybinių dokumentų, interneto svetainių, šnekamosios kalbos nurodytai klaidų grupei parinkite po 10 sakinių su kalbos klaidomis ir pateikite taisymus. Tarptautiniai žodžiai ir neteiktinos svetimybės. (kaip: adijalas, arenduosiu, randasi...). Žodžių reikšmės klaidos ir neteiktini vertiniai. Žodžių darybos klaidos. Morfologijos klaidos. Linksnių vartojimo klaidos. Prielinksnių vartojimo klaidos. Sakinių sudarymo klaidos ir neteiktina žodžių tvarka. Pasirinkite 10 specialybės žodžių (1 kirčiuotės – 2, 2 kirčiuotės – 3, 3 kirčiuotės – 3, 4 kirčiuotės – 2). Pateikite sukirčiuotą žodžio vienaskaitos vardininką, nurodykite žodžio kirčiuotę ir sukirčiuokite jo vienaskaitos įnagininko, vietininko ir daugiskaitos kilmininko, galininko, įnagininko, vietininko linksnių formas. Pasirinkite 20 vietovardžių – įžymių krašto vietų bei objektų, ar jums aktualių miestų ir kaimų pavadinimų (kaip: Baltupiai, Plateliai, Klaipėda...) (1 kirčiuotės - 4, 2 kirčiuotės - 6, 3 kirčiuotės - 6, 4 kirčiuotės - 4), pateikite sukirčiuotą vns. ar dgs. vardininką, nurodykite vietovardžio kirčiuotę ir sukirčiuokite vienaskaitos įnagininko, vietininko ir daugiskaitos kilmininko, galininko, įnagininko, vietininko linksnių formas.
  Lietuvių kalba, namų darbas(8 puslapiai)
  2010-03-24
 • Kalbos kultūros klaidos interneto svetainėse

  Įvadas. Tikslas – išsiaiškinti netaisyklingos kalbos, žodžių paplitimą su profesine veikla. susijusiuose internetiniuose leidiniuose. Kalbos klaidos ir jų taisymas. Leksikos klaidos. Neteiktinos svetimybės. Žodžių darybos klaidos. Priesagos vedinys. Neteiktinas skolinys (vertinys). Semantizmai. Morfologijos klaidos. Padalyvio klaida. Nevartotinos naujosios svetimybės. Padalyvio vartojimo klaidos. Kalbos klaidų analizė. Išvados.
  Lietuvių kalba, namų darbas(39 puslapiai)
  2008-10-01
 • Kalbos kultūros klaidų taisymas

  Kalbos kultūros savarankiškas darbas. Įvadas. Sąvokos. Lentelė: Klaidingas žodis, Sakinys; Taisyklingas žodis, sakinys; Taisyklė; Leksikos klaida; Morfologijos klaida; Sintaksės klaida. Išvados.
  Lietuvių kalba, namų darbas(7 puslapiai)
  2012-02-27
 • Kalbos vartojimas. Kalbos grožio samprata ir paskirtis

  Kalbininkas Antanas Smetona teigia: "Vienintelis tikras kalbos gražumo kriterijus yra komunikacinis: jei kalba tenkina kalbėtojų komunikacinius poreikius – viskas puiku. Tada kalba – pati nuostabiausia". Paaiškinkite, kaip suprantate šią mintį, ir argumentuokite savo požiūrį.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2010-09-21
 • Kalbos vartojimas. Kalbos grožio samprata ir paskirtis (2)

  Lietuvių kalbos įskaitos potemė. Kalbininkas Antanas Smetona teigia: "Vienintelis tikras kalbos gražumo kriterijus yra komunikacinis: jei kalba tenkina kalbėtojų komunikacinius poreikius – viskas puiku. Tada kalba – pati nuostabiausia". Paaiškinkite, kaip suprantate šią mintį, ir argumentuokite savo požiūrį.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2010-10-12
 • Kalbotyra (10)

  PowerPoint pristatymas. Lietuvių kalba priešrašytiniu laikotarpiu ir senųjų raštų kalba. Lietuvių kalbos formavimasis. Senieji lietuvių rašybos ypatumai. Lietuviško rašto atsiradimas. Lietuviškų knygų atsiradimas. Lietuvos rašomoji kalba. Tai įdomu!
  Lietuvių kalba, pristatymas(8 skaidrės)
  2007-05-25
 • Kalbų reikšmė šiuolaikinio jaunuolio gyvenime

  Lietuvių kalbos rašinys. Kalbų reikšmė šiuolaikinio jaunuolio gyvenime.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-10-20
Puslapyje rodyti po