Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba

Lietuvių kalba (1346 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Diachroninės kalbotyros įvadas

  Pagrindiniai terminai. Sinchroninė ir diachroninė gramatikos. Kalbotyros istorija. Jaunagramatikai. Struktūrinės lingvistikos pagrindai. Kalbų giminystė. Indoeuropiečių kalbų šeima. Kalbos raida. Fonetiniai pakitimai. Garsų dėsniai. Garsų pokyčių žymėjimas. Fonetinių pakitimų seka. Fonetiniai ir foneminiai pakitimai. Gramatiniai, semantiniai ir leksiniai pokyčiai. Kalbos istorija. Jos ryšys su kitais mokslais. Istorinė fonetika, istorinė gramatika, istorinė sintaksė ir etimologija. Tyrinėjimo metodai. Lietuvių kalbos kilmė. Lietuvos vardas ir kontaktai su kitomis baltų gentimis bei rytiniais slavais. Lietuvos valstybė ir lietuvių kalba. Lietuvių kalbos tyrinėjimo istorija. Lietuvių kalbos istorinės fonetikos objektas ir uždaviniai. Pagrindiniai ir pagalbiniai tyrinėjimo šaltiniai.
  Lietuvių kalba, konspektas(14 puslapių)
  2009-01-27
 • Dialektologija (2)

  Tarmės samprata jų susidarymas ir kiti kalbos variantai. Jauniaus dialektologiniai darbai. Salio klasifikacija. Vakarų aukštaičių tarmė, bendrosios ir išskiriamosios ypatybės. Kauniškių tarmė: morfologija, leksika. Pietų aukštaičiai: teritorija, fonetika. Ašašninkų šnekta. Rytų aukštaičių tarmės bendrosios ypatybės. Vilniškių tarmės morfologija. Uteniškių tarmės morfologija. Kupiškėnai. Širvintiškiai: morfologija ir leksika. Žemaičių tarmės bendrosios fonetikos ypatybės. Žemaičių tarmės kirtis ir priegaidė. Kirčio atitraukimas ir nukėlimas. Pietų žemaičiai varniškiai: teritorija, fonetika, kirčiavimas morfologija. Šiaurės žemaičiai kretingiškiai: teritorija, fonetika, kirčiavimas. Švėkšnos šnektos ypatumai. Kirčiavimas. Dvibalsių monoftonizacija (širvintiškiai). Dialektologijos objektas ir reikšmė. Jos šaltiniai, tyrimo metodai. Baranausko dialektologiniai darbai. Svarbiausios tarmių klasifikacijos (iki Jauniaus). Zinkevičiaus, A. Girdenio tarmių klasifikacija. Kauniškių tarmė. Teritorija, fonetika, kirčiavimas. Šiauliškių tarmė. Pietų aukštaičių tarmės morfologija. Vilniškių teritorija, fonetika, kirčiavimas Uteniškių tarmė. Teritorija, fonetika, kirčiavimas. Širvintiškiai. Pietų žemaičiai raseiniškiai. Teritorija, fonetika, morfologija. Viduklės šnektos ypatybės. Šiaurės žemaičiai telšiškiai. Fonetika, kirčiavimas. Vakarų žemaičiai. Teritorija, fonetika, kirčiavimas. Rytų aukštaičių balsių kiekybė (ilgumai), kirtis, priegaidė. Priebalsių kietinimas tarmėse ( P. aukštaičiai ir vilniškiai). Dvibalsiai ie ir uo tarmėse. Balsiai ė ir o tarmėse. Veiksmažodžio nuosakos tarmėse.
  Lietuvių kalba, konspektas(15 puslapių)
  2008-06-10
 • Dialektologija (3)

  Dialektologijos objektas ir uždaviniai. Tarmių tyrinėjimo metodai ir šaltiniai. Tarmės samprata. Tarmių susidarymas. Kiti kalbos variantai. A.Baranausko dialektologiniai darbai. K.Jauniaus dialektologiniai darbai. Svarbiausios tarmių klasifikacijos (iki Salio) J. Salio tarmių klasifikacija. Zinkevičiaus ir Girdenio tarmių klasifikacija. Vakarų Aukštaičiai. Kauniškių tarmė, fonetika ir kirčiavimas. Kauniškių tarmės morfologijos ypatybės.
  Lietuvių kalba, konspektas(6 puslapiai)
  2008-06-17
 • Didžiausia žmogaus išmintis — žinoti savo kvailybes

  Samprotaujamojo tipo rašinys lietuvių kalba.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2010-02-25
 • Didžiausias žmogaus troškimas — būti įvertintam

  Lietuvių kalbos rašinys. Didžiausias žmogaus troškimas — būti įvertintam. Visuomenės iškilūs veidai. Svarbus kokybiškas įvertinimas. Filmas "Lūšnynų milijonierius".
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2009-11-04
 • Didžiosios gamtos paslaptys

  Lietuvių kalbos rašinys - didžiosios gamtos paslaptys.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2006-11-15
 • Didžiuojuosi Lietuva

  Rašinys apie Lietuvą. Didžiuojamasi, kad Lietuva kovojo. Lietuva, nors Tu esi maža, tačiau garsi. Lietuva, didžiuojuosi Tavimi, nes čia aš gyvenu.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2008-12-23
 • Dienoraščiai

  Laiškas žurnalui - nuomonė apie dienoraščius, dienoraščių rašymą.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-05-09
 • Dilgėlė

  Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos pranešimas apie augalą. Dilgėlė - naudinga piktžolė.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2009-05-20
 • Donkichotizmas dabartiniame pasaulyje

  Rašinys lietuvių kalba. Donkichotai dabartiniame pasaulyje. Ar jie egzistuoja? Ar jie nelieka nusivylę pasauliu?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2009-05-22
 • Drama yra dvilypis kūrinys, gyvenantis ir literatūrinį, ir sceninį gyvenimą. Režisierius ne tik kuria savitą teatrinę kalbą, bet ir siūlo savą kūrinio perskaitymo versiją

  Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos kalbėjimo tema - Kultūra. Potemė - Drama yra dvilypis kūrinys, gyvenantis ir literatūrinį, ir sceninį gyvenimą. Režisierius ne tik kuria savitą teatrinę kalbą, bet ir siūlo savą kūrinio perskaitymo versiją. Pagrįskite arba paneikite šį teiginį pasirinkę vieną iš šiuolaikinių lietuvių režisierių darbų.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2011-06-13
 • Draugai

  Lietuvių kalbos rašinys apie draugus. Apie nusivylimą draugais.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-09-28
 • Draugai (2)

  Lietuvių kalbos rašinys apie draugus. Draugai. Ar draugai visuomet išliks draugais? ar gerai suprantame žodžio "draugas" reikšmę?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2010-01-18
 • Draugė cigaretė

  Lietuvių kalbos rašinys. Rūkymas. Rūkymo žala.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2008-12-17
 • Draugystė (3)

  Lietuvių kalbos rašinys. Draugystė.
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-04-04
 • Draugo laiškas narkomanui

  Lietuvių kalbos rašinys-laiškas. Draugui narkomanui. Kaip narkotikai išskiria du žmones.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2007-10-30
 • Draugo laiškas narkomanui (2)

  Lietuvių kalbos rašinys-laiškas. Draugui, kuris vartoja narkotikus. Tuštuma. Skausmas.
  Lietuvių kalba, rašinys(2 puslapiai)
  2007-10-30
 • Dviguba pilietybė

  Rašinys lietuvių kalba. Ar įteisinti dvigubą pilietybę?
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2008-01-21
 • Dvigubi pavadinimai

  PowerPoint pristatymas. Specialybės kalbos pranešimas. Tiesioginės reikšmės pavadinimai. Su asmenvardžiais. Bendriniais skiriamosios reikšmės žodžiais. Dvigubi pavadinimai. Dvigubų pavadinimų rašymas. Dvigubų pavadinimų vartojimas.
  Lietuvių kalba, pristatymas(12 skaidrių)
  2012-01-04
 • Džiaugsmas

  Lietuvių kalbos rašinys "Mūsų džiaugsmas".
  Lietuvių kalba, rašinys(1 puslapis)
  2007-02-12
Puslapyje rodyti po