Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Ar anoniminė kultūra yra grėsmė tradicinei kultūrai?

Ar anoniminė kultūra yra grėsmė tradicinei kultūrai?

Aprašymas

Lietuvių kalbos kalbėjimo tema. Informacinėje visuomenėje, pasak prof. Sauliaus Kanišausko, klesti anoniminė kultūra, nes tie, kurie sėdi "šiapus" kompiuterio ekrano stiklo, regi pasaulį tik "anapus stiklo" – nuasmenintą, negyvą, anoniminį. Ar anoniminė kultūra yra grėsmė tradicinei kultūrai? Pagrįskite savo mintis konkrečiais pavyzdžiais.

Ištrauka

Mykolo Romerio universiteto profesorius, daktaras Saulius Kanišauskas kalbėdamas apie šiuolaikinę visuomenę ivardija klestinčią anoniminę kultūrą, teigia, kad kompiuterio ekrane matomas pasaulis yra negyvas bei nuasmenintas. Bet ar jis absoliučiai teisus, šioje kultūroje įžvelgdamas tik negatyvius bruožus?.. O gal iš tiesų anoniminė kultūra kelia grėsmę ir pamažu išstums tradicinę kultūrą?.. Pabandykime, paanalizuoti anoniminės kultūros pliusus bei minusus.
Vargu ar įmanoma įsivaizduoti XXIa. žmogų be tokių informacinių technologijų kaip internetas, radijas, spauda, televizija. Jos persmelkusios visas gyvenimo sritis: mokslą, kultūrą, darbą ir pan., todėl neabejotinai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, formuojanti savitą požiūrį į aplinkinį pasaulį, jo teikiamas galimybes ugdanti naujus įgūdžius bei keičianti mūsų bendravimo įpročius. Be abejonės didžiausią indėlį, pokyčius bendravimo kultūrai atneša internetas. Greičiausiai beveik kiekvienas šiuolaikinis žmogus, ypač jaunesnio amžiaus neįsivaizduoja jau net dienos be interneto. Internete mes atliekame daugybę dalykų: ieškome informacijos, skaitome įvairias naujienas, neretai kąžką perkame ar mokame mokesčius, be šių dalykų mes interneto pagalba bendraujame. Apie šią, interneto teikiamą galimybę - bendravimą, pakalbėkime išsamiau. Taigi, interneto dėka mes galime bendrauti su draugais, artimaisiais esančiais beveik, bet kurioje pasaulio vietoje. Galime susirašinėti elektroniniu paštu, bendrauti "facebook‘e", kalbėti ar net pasinaudoti video skambučio galimybe pasitelkdami ,,skype" . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos rašinys
KategorijaLietuvių kalba
TipasRašiniai
Apimtis2 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis6.98 KB
Autoriusrasaudarbuss
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasDuobienė
Švietimo institucijaKauno Aleksandro Stulginskio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ar anonimine kultura yra gresme tradicinei kulturai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 2 puslapiai 
  • Kauno Aleksandro Stulginskio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • Duobienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą