Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Kalba — didžiausia vertybė. Tačiau ar tai vis dar aktualu jaunam žmogui?

Kalba — didžiausia vertybė. Tačiau ar tai vis dar aktualu jaunam žmogui?

  
 
 
12345678
Aprašymas

Mokslinis straipsnis: Kalba — didžiausia vertybė. Tačiau ar tai vis dar aktualu jaunam žmogui? Įvadas. Problema. Tikslas. Dėstymas. Keiksmažodžiai, žargonas, kitų kalbų žodžiai - dažnas reiškinys jūsų kalboje? Kodėl kalba jaunimo tarpe - nykstanti vertybė? Netaisyklinga kalbos vartosena internete - ar tai jums dažnas atvejis? Ką reiktų daryti, kad lietuvių kalba taptų taisyklingesnė?

Ištrauka

Kalba – didžiausias žnogaus turtas. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje galima pastebėti, kaip greitai jis nyksta, tampa nebereikalingas. Kalba, kurią mūsų protėviai puoselėjo ir gynė dabar tampa antraeiliu dalyku. Žmonėms visiškai nebesvarbu, kaip jie kalba – daugelis teisinasi tuo, kad jie liko suprasti, o ko daugiau ir reikia?
Iš dalie jie yra teisūs – pabandykime įsivaizduoti,kaip atrodytų pasaulis,jeigu žmonės nemokėtų kalbėti. Kažin ar pasiseks vaizduotėje tokį pasaulį sukurti. Juk kalba yra svarbiausia žmonių bendravimo priemonė, ji padeda žmonėms suprasti vienas kitą. Taigi, kalbos paskirtis yra bendravimo palengvinimas. Ir jeigu žmogus, kalbėdamas su kitu žmogumi, sugeba savo mintis išdėstyti taip, kad liktų pilnai suprastas, net jeigu jis vartoja nevisai taisyklingą kalbą – puiku.
Tačiau, yra ir kita medalio pusė – nykstant kalbos individualumui, nyksta ir žmogaus individualumas, išskirtinumas. Vienos kalbos užgožia kitas, kartu užgoždamos ir šalies, kultūros istoriją, žmones paversdamos viena pilka mase. Taigi, ar kalba vis dar reikalinga vertybė?

Problema:
Kalba – jau nykstanti vertybė. Tai ypač galima pastebėti jaunimo tarpe, kur kas antras žodis – keiksmažodis, kas penktas – nelietuviškas, o kas aštuntas – iškraipytas. Tačiau kaip kalbos, didžiausios žmogaus vertybės, praradimas veikia visuomenę, ateinančią kartą? Ar įmanoma tai sustabdyti? Ar apskritai reikia bandyti tai stabdyti?

Tikslas:
Įsigilinti į šiuolaikinę visuomenę, jos požiūrį į kalbą, aptarti problemas ir galimus jų sprendimo būdus. Įvertinti jaunimo požiūrį į kalbą ir kitas jau nykstančias vertybes, visuomenės masiškėjimą, supanašėjimą. Pasvarstyti, kas gali skatinti tokį požiūrį į gimtąją kalbą, ir kaip tam galima užkirsti kelią. Apžvelgti priežastis, kurios gali įtakoti lietuvių kalbos išnykimą. Praplėsti savo žinias apie kalbą, jos ištakas, vystimąsį ir pasikeitimus iki šių laikų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos namų darbas
KategorijaLietuvių kalba
TipasNamų darbai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis297.84 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas9
Švietimo institucijaKauno "Ąžuolo" katalikiška vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalba didziausia vertybe ar tai vis dar aktualu jaunam zmogui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno "Ąžuolo" katalikiška vidurinė mokykla / 9 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+6
-4
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą