Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Kaip kinta lietuvių kalba keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms (3)

Kaip kinta lietuvių kalba keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms (3)

  
 
 
123
Aprašymas

Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos įskaitos kalbėjimas: Kaip kinta lietuvių kalba keičiantis visuomenės komunikacinėms reikmėms? Pagrįskite savo nuomonę konkrečiais pavyzdžiais.

Ištrauka

KALBA – SVARBIAUSIA KOMUNIKACIJOS PRIEMONĖ, o komunikacija – keitimasis sukurta informacija tarp dviejų ir daugiau žmonių, siekiant bendro supratimo. Trumpai tariant tai bendravimas, keitimasis patirtimi, mintimis, išgyvenimais. Šiais laikais, kai sparčiai viskas tobulėja, kalbai skiriama vis mažiau dėmesio. Žmonės vis dažniau ją apleidžia. Todėl reikia susirūpinti link ko ritasi visuomenė. Šiandien aš pabandysiu atskleisti kaip kalba yra veikiama komunikacjios priemonių tokių kaip: telefonas, kompiuteris, televizija, skelbimai.
Skubėdami mes nebesirūpiname kalbos taisyklingumu, todėl ir žodžiai praranda galūnes, o sakiniai – skyrybos ženklus. Norėdami per trumpą laiką pasakyti daug ir greitai – mes kalbą išdarkome. Tokia kalba, kurioje daug žargono, žodžių trumpinių, naujadarų dažnai yra pastebima tarp jaunimo.
Seniau žmonės labai atsakingai rašydavo popierinius laiškus. Nors tai užimdavo daug laiko, nes reikėdavo pirkti voką, pašto ženklą, ar laukti atsakymo kelias savaites. Tačiau žmonės labai gerbė savo adresatus, todėl laiškai buvo kruopščiai rašomi, juose klaidų retai pasitaikydavo.
Šiais informacinės visuomenės laikais, kai technlogijos sparčiai tobulėja – viskas keičiasi. Pasikeitė ir laiškai. Dabar atsiradęs elektroninis paštas greit nurungė paprastus, popierinius laiškus. Kurių niekas ne tik, kad neberašo, bet ir nebemoka rašyti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos rašinys
KategorijaLietuvių kalba
TipasRašiniai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.49 KB
Autoriusgagaoma
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasBalčiūnienė
Švietimo institucijaŠiaulių Didždvario gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kaip kinta lietuviu kalba keiciantis visuomenes komunikacinems reikmems (3) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Rašiniai
  • 3 puslapiai 
  • Šiaulių Didždvario gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • Balčiūnienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą