Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Atlaidai Kryžiuose dabar ir anksčiau

Atlaidai Kryžiuose dabar ir anksčiau

  
 
 
12345678
Aprašymas

Lietuvių kalbos referatas. Įvadas. Kryžių bažnyčios istorija. Pirmoji koplyčia. Antroji koplyčia. Kryžiai carinės priespaudos metais. Atlaidai anksčiau. Senolių pasakojimai. Atlaidai dabar. Šventasis vanduo ir jo prasmė. Apibendrinimas.

Ištrauka

Kaip bebūtų gaila, šia, mano pasirinkta tema niekas nėra rašęs referato arba rašinio. Manau todėl niekas nėra rašęs, nes tai nėra lengva tema. Tačiau, knygų apie Kryžius ir šio kaimelio atlaidus yra daug, bet nevisose yra pakankamai medžiagos viską sužinoti. Beskaitydama knygų ištraukas apie Kryžių bažnyčią ir jos atlaidus sužinojau daug skaudžių dalykų, todėl aš juos paminėjau savo referate. Taip pat, sužinojau nemažai legendų apie šią religinę vietovę. Įdomiausia buvo suvokti skirtumus tarp praeities ir dabarties, kaip žmonija ir tradicijos keitėsi. Šia tema kaip pastebėjau daugiausia yra rašęs Juozas Petrauskas, jo knygose aš radau daugiausia informacijos. Šia tema susidomėjau, nes gyvenu šiame krašte netoli šios koplyčios, todėl buvo įdomu sužinoti apie ją daugiau.
Deja, apie Kryžių bažnyčios atsiradimą rašytinių šaltinių neišlikę, todėl mes tik galime pasikliauti legendomis. Sakoma, kad jau nuo seno čia rinkosi minios žmonių ir melsdavosi, ši vieta Dievo pašvęsta ir ypatinga. Viena iš legendų pasakoja, kad kai Lietuva kariavo su švedais lietuvių hetmonas Mykolas Servacijus Vyšnoveckis, apie 1702 m. būdamas su savo daliniais Ašmenos apskrityje Borūnuose, dažnai lankydavo tėvų Bazilijonų vienuolyno bažnyčią, kurioje buvo plačiai pagarsėjęs malonėmis Švenč. Mergelės Marijos paveikslas. Šis paveikslas hetmonui be galo patiko šis paveikslas, todėl jis jį pasiėmė. Būdamas prie Dusios ežero kranto, M. Vyšnoveckis įsirengė su savo daliniu stovyklą. Jiems taip besiilsint, atėjo Sekminių šventės, todėl Vyšnoveckio įsakymu buvo pastatyti trys kryžiai prie medžio ant kurio kabėjo Švenč. Mergelės Marijos paveikslas, taip pat čia buvo įrengtas altorius ir čia dažnai būdavo laikomos Šv. Mišios. Bet, atsitiko nenumatytas dalykas, teko hetmono daliniui trauktis iš šios vietos, nes švedai artėjo. Per šį bruzdesį jie pamiršo paveikslą ir kai jau buvo nutolę, jie tik tada atsiminė, kad jį paliko. Vyšnoveckio nurodymu buvo nusiųsta keletas kareivių, kurie turėjo parnešti paveikslą, tačiau jie jo jau neberado, nes švedai buvo viską nuniokoją. Po kiek laiko, netyčia vienas kaimietis suradęs ši nuostabųjį paveikslą ir parsinešęs pas save į namus bei pasigyręs savo radiniu kitiems. Po daugel metų čia užklydo Mykolo Vyšnoveckio buvęs karininkas, jis jau buvo senas, apakęs, vos paėjo. Bet, senelis vos tik sužinojęs, kad jis yra šioje vietovėje, prie Dusios ežero, jis kaip mat paprašė kaimiečių jį ten nuvesti ir jam parodyti paveikslą kurio jis taip ilgai ieškojo. Kai jis buvo nuvestas prie tų trijų kryžių (jie dar buvo išlikę) jis pasakė " Žiūrėkit, kas man darosi, aš regiu ir jaučiuosi sveikas. Pažįstu, čia toji vieta, apie kurią jums sakiau, tie patys kryžiai". Paveikti šio atsitikimo žmonės nuo to laiko pradėjo lankyti šią vietą, prašydami įvairių malonių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis983.71 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas8
Mokytojas/DėstytojasIna Ignatavičienė
Švietimo institucijaLazdijų r. savivaldybės Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atlaidai Kryziuose dabar ir anksciau [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Lazdijų r. savivaldybės Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus vidurinė mokykla / 8 Klasė/kursas
  • Ina Ignatavičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą