Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Iškalbos menas (3)

Iškalbos menas (3)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: susipažinti su iškalbos meno privalumais, suteikti žinių rengiantis viešiems kalbėjimams, išmokti tinkamai panaudoti skirtingų žanrų literatūrinę medžiagą rengiant renginius. Iškalbos menas. Dalykinis kalbėjimas. Viešoji kalba. Viešosios kalbos dalyviai. Pagrindinė kalbos dalis. Tiesioginės kalbos ir poezijos panaudojimas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną dieną mes bendraujame, giname idėjas, prieštaraujame joms arba tiesiog jas perprantame. Kūdikiai patraukia dėmesį riksmu, stipriausia nepasitenkinimo išraiška. Riksmu gimusysis pasveikina pasaulį, riksmu atsako į visus būties nesklandumus. Tuo tarpu tėvai perteikia ramybę ir nuramina raminamaisiais garsais. Kad ir kur būtume - namie, mokykloje, universitete, klube, sporto aikštėje ar įstaigoje, - privalome bendrauti su aplinkiniais.
Privalome išsiugdyti sugebėjimą dėstyti savo argumentus taip, kad būtų daugiau galimybių susilaukti sėkmės. Nesvarbu, ar prašytume daugiau kišenpinigių, ar aiškintumės dėl atidėliojamų namų darbų, ar siūlytume milijoninę įmonių jungimosi kainą. Visais atvejais vienodai patraukiamas dėmesys, perteikiamos mintys ir siekiama trokštamų rezultatų.
Dauguma iš mūsų kasdieniame gyvenime visa tai daro gana sėkmingai. Mes esame iškalbingi, įdomūs žmonės - bent jau savo draugams ir artimiesiems - ir sugebame "nepabrukti uodegos" klasėje, tarp namiškių, bare ir kitose įstaigose.
Tačiau kai mums tenka daryti pranešimą oficialiame susirinkime arba dar svarbiau - kai privalome grupei žmonių ką nors greitai išaiškinti,- kai kurie iš mūsų visai prarandame pasitikėjimą savimi. Kiti per daug nesibaimina kalbėti viešai, bet nėra pasirengę pasinaudoti tuo, kas yra būtina, kad viskas eitųsi tinkamai. Ir tiems, ir kitiems išeina vienodai: prastas pasirodymas ir dėl to savigarbos praradimas.
"Mokydamasis tekstą, aš tiesiog sukramtau žodžius, stipriai artikuliuoju priebalsius, įkvepiu
prieš balses; tuo aš laimiu daug laiko, nes tuo pat metu nusimetu rūpestį dėl atminties ir dikcijos" – Ch. Dubllin.
Darbo tikslas: susipažinti su iškalbos meno privalumais, suteikti žinių rengiantis viešiems kalbėjimams, išmokti tinkamai panaudoti skirtingų žanrų literatūrinę medžiagą rengiant renginius.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti iškalbos meno sudedamąsias dalis.
2. Aptarti dalykinio kalbėjimo savitumus ir reikalavimus.
3. Nusakyti viešosios kalbos rūšis, dalyvius.
4. Išsiaiškinti poezijos panaudojimo svarbiausią tikslą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis36 KB
AutoriusperlAss
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZubovas
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Iskalbos menas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Zubovas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą