Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Kalbų rūšys

Kalbų rūšys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Kalbų rūšys. Informavimo kalbos. Informavimo kalbų tipai. Informavimo rūšių charakteristika. Įtikinimo kalbos. Proginės kalbos. Kalbų charakteristika. Pabaiga.

Ištrauka

Tradicinė klasifikacija. Pagal ja skiriamos penkios iškalbos rūšys; socialinė politinė, akademinė, teisminė, socialinė buitinė, bažnytinė.
Socialinei politinei iškalbai priklauso politinės kalbos, mitingų kalbos, agitacinės kalbos, pranešimai socialinėmis ir politinėmis temomis.
Akademinei iškalbai priskiriama paskaitos ir moksliniai pranešimai.
Teisminei iškalbai priskiriami gynimas ir kaltinimas.
Socialinei buitinei-įvairios progines kalbos.
Bažnytinė iškalba-tai homilijos ir pamokslai.
Aiškinimas. Aiškinama gali būti aptartos sąvokos, įvykiai, procesas, objektai. Aiškinimo būdai yra aprašymas, apibrėžimas, analizė ir klasifikacija, proceso atskleidimas, lyginimas ir rėmimasis pavyzdžiais. Ką nors aiškinant dažniausiai ir demonstruojama.
Pranešimas-tai tam tikrų faktų atpasakojimas. Dažniausiai tai yra ataskaitinis pranešimas ir referatas. Ataskaitinio pranešimo tikslas-supažindinti su nuveiktais darbais ir paaiškinti padėtį tam tikroje srityje. Referatas-tai trumpas svetimų minčių išdėstymas( knygos, straipsnio, konferencijos arba referatai tam tikra tema).
Paskaita. Joje nagrinėjama tam tikra tema. Panaudojamas ir referavimas, ir demonstravimas, įvairūs aiškinimo modeliai, pasakojimas, aprašymas, dialogas.
Pristatymas. Tikslas-suteikti žinių apie kalbėtoją, pasakyti, apie ką jis kalba. Nieko nereikia kalbėti apie save. Pristatymo pabaigoje reikia pakartoti kalbėtojo vardą ir pavardę.
Apdovanojimas. Tikslas-pasakyti klausytojams ir dovanos gavėjui, kas ir kodėl nusprendė jį apdovanoti. Paaiškinama, ką ta dovana reiškia: kas ir kada ją įsteigė, kaip dažnai ji suteikiama, už kokius nuopelnus ir pan.
Pramoginės kalbos. Jos turėtų būti sakomos po pietų, kai žmonės atsipalaidavę. Pramogai tinka bet kuri tema, tik ji turi būti pritaikyta auditorijai ir situacijai. Reikia nenukrypti nuo pagrindinės minties. Galima pasinaudoti juokų, įdomių pasakojimų, anekdotų rinkiniais. Šių kalbų tikslas-suteikti klausytojams malonumo, šneka turi būti gyva, ekspresyvi.
Išnagrinėję temą ,,Kalbų rūšys" turime suprasti kalbos mokymo dėsnius, kaip įtikinti, kaip ,,veikti jausmu", turime išmanyti kalbų rūšis pagal tematiką ir vietą, aiškinimo metodus, įtikinimo būdus, proginių kalbų bruožus. Turime žinoti, kad per ilgus šimtmečius yra susiformavusios penkios iškalbų rūšys: socialinė politinė, akademinė, teisminė, socialinė buitinė, bažnytinė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis16.34 KB
AutoriusDana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasI. Benetienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalbu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • I. Benetienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą