Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Jauno žmogaus pasaulis (8)

Jauno žmogaus pasaulis (8)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Paauglystė. Jauno žmogaus pasaulis. Jauno žmogaus problemos. Jaunų žmonių nusikalstamumas – nusikaltėliu tampama, o ne gimstama. Jaunas vienišesnis už seną. Jauno žmogaus idealas. Jauno žmogaus santykiai su tėvais. Svaigalai ir jaunas žmogus. Jaunimo "zona". Intymusis jauno žmogaus pasaulis. Draugai ar priešai. Jaunų žmonių depresija ir savižudybė. Paauglių mokymasis.

Ištrauka

Paauglystė - tai vienas sudėtingiausių periodų žmogaus gyvenime. Būtent tada reikia apsispręsti, kuria kryptimi pasuksi savo gyvenimą. Didelė įtampa skirtingai veikia, jaunus žmones: vieni ima maištauti prieš visą pasaulį. Tai pasireiškia bėgimu iš namų, ekstravagantiška išvaizda, jėgos vartojimu prieš silpnesnius. Kiti priešingai- pasineria į savo vidinį pasaulį, užsisklendžia nuo šeimos, nepriima jokios pagalbos ar supratimo.
Galbūt mažesniuose miestuose laisvalaikio praleidimo būdų yra mažiau, tačiau didmiesčiuose jų tikrai netrūksta- kavinės, kino teatrai, barai, vakarėliai, o kur dar linksmybių pilnas pogrindinis gyvenimas, kurio linksmybės neapsieina be alkoholio ar "žolės", kurie kaip magnetas traukia "nenusistovėjusį" jaunimą. Atrodo nuo linksmybių galva gali plyšti, o paroje esančių 24 valandų taip neužtenka viskam išbandyti. Kodėl yra pasirenkamos tokios, tėvams siaubą varančios pramogos? Manau atsakymas labai paprastas – taip paprasčiau. Nuo mokyklos ūžiančia galva nebesinori sėsti prie knygos ir vėl mąstyti. Juk įsijungus televizorių galima pamatyti daugelio knygų ekranizacijas. Šis elektrinis prietaisas ir daro labai didelę įtaką besiformuojančiam žmogui. Vos paspaudus mygtuką prieš akis išnyra visas pasaulis, o vienas po kito rodomi filmai prie televizoriaus prikausto ne tik paauglį, bet ir suaugusiuosius.
Neatsiejama šiuolaikinio jaunimo gyvenimo dalimi tapo kompiuteris., prie jo yra praleidžiama daugybė valandų. Viena iš priežasčių yra didelis žaidimų pasirinkimas, kuris savo tikroviškumu sudomina tėvelius, o ką jau kalbėti apie vaikus. Tik deja nedaugelis iš jų ugdo vaiko loginį mąstymą, dažniausiai jie yra pilni smurto, prievartos, kurią galima pamatyti iš labai arti (prie tokių žaidimų labiau linksta vaikinai, galbūt virtualiame pasaulyje jie gali pasijusti tikrai galingi ir nuo niekieno nepriklausomi.). Tai padeda atsiriboti nuo išorinio pasaulio, pamiršti bėdas ir netgi išlieti per dienas susikaupusį įniršį. Tik gaila, kad laikraščių puslapiuose galime vis dažniau perskaityti straipsnių apie naują ligą- priklausomybę nuo kompiuterio, kuri atsiranda nebesugebant nutraukti žaidimo, kurio idiliškas pasaulis labai greit pakeri. Tačiau kompiuteris gali būti ir labai naudingas, gausybė informacijos, bendravimo tinklapių.
Vis didesnę dalį jaunimo gyvenime užima muzika. Pastaruoju metu jaunimas renkasi trankią muziką, kuri išjudina ne tik juos, bet ir kaimynus.
Mūsų, kompiuterių ir naujųjų technologijų amžiuje, knygos jaunimo tarpe praranda savo populiarumą. Bet man knyga yra ir, tikiuosi, bus didžiausia vertybė.
Pamačiusi knygos ekranizaciją, dažnai suprantu, kad filmas niekada neprilygs knygai. Todėl sunkiai suprantu žmones, kurie knygas maino į kino teatrus, ar ilgus vakarus prie televizoriaus. Knygų pasirinkimas yra tikrai platus, tačiau kad ir kokio tipo jos būtų žiaurumu niekada nepralenks kino ir animacinių filmų, kurie žmogų paverčia nemąstančiu stebėtoju. Skaityti knygą yra kur kas sudėtingesnis darbas, reikalaujantis daug mąstymo. Bet viskas vis dėlto negali būti vien tik juoda, daugelis tėvų didžiuojasi savo vaikais, gerai su jais sutaria ir nesupranta dėl visko besiskundžiančių savo tėvų.
Jaunesniojo amžiaus berniukams labai smagu šaipytis iš mergaičių, kurios, žinoma, yra silpnesnės už pastaruosius. Taip pat pradinukai dažnai muša savo bendraamžes ir bendraamžius. Aišku, jie šitaip daro tik todėl, kad jiems visa tai patinka, jiems malonu. Tačiau su laiku, visa tai praeina. Berniukai pradeda bręsti ir tada keičiasi jų požiūris į gyvenimą ir į mergaites. Jie pradeda noriai su jomis bendrauti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.06 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas10
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jauno zmogaus pasaulis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 10 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą