Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Išvirkščioji pažangos pusė

Išvirkščioji pažangos pusė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Kompiuteris ir sveikata. Vaikai ir internetas. Mobiliųjų telefonų poveikis.

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje, kasdien vis tobulėjant informacinėms ir kitoms technologijoms, neišvengiamai keičiasi ir žmonių gyvenimo būdas. Naujos komunikacinės priemonės keičia gyvą bendravimą, laisvalaikis vis dažniau leidžiamas prie kompiuterių ekranų, šachmatų stalelius parkuose neišdildomai keičia monitoriaus kuriamas www.chess.lt vaizdas.
Visa tai – pasekmė. Priežastis – skubančio šiandienos pasaulio noras gauti kuo daugiau ir vis mažesnėmis sąnaudomis. Jau nenorime susitikti su draugais ir gyvai (bei atvirai!) šnekučiuotis apie pasaulį, savo mažas kasdienes bėdas. Vietoj to renkamės IRC kanalus, mezgame keistas draugystes per www.draugas.lt ar www.pazintys.com. Neretai Amerikoje įsikūręs pašnekovas lieka geriau suprastas nei pora dešimtmečių kaimynystėje gyvenantis draugas, lengviau pasirenkama pornografija nei painus bendravimo su kita lytimi menas. Esmine vertybe tampa kontrolės nebuvimas, o viršų ima interesų tenkinimas ("plokščiame" pasaulyje itin lengva surasti sėbrų net ir itin egzotiškų pažiūrų asmenybėms). Penkiamečiai pypliai turi nuomonę apie visus tabu ir jų laužymo galimybes.
Tačiau dingus elektrai ar sutrikus interneto ryšiui prabundame ir suvokiame, kad be viso to jau nesugebame gyventi. Dėl to ir esame priklausomi.
Be abejo visuomenės evoliucija kelia naujus poreikius, kurių tenkinimui kuriami ir gaminami nauji produktai ir paslaugos, o jiems sukurti reikalingos naujos technologijos. Technologinė pažanga skverbiasi į įvairias gyvenimo sritis, atnešdama akivaizdžią naudą, bet kartu ir sukeldama nemažai pavojų. Šiame darbe paminėsime keletą iš jų: kompiuterių poveikį sveikatai bei gyvenimo būdui, interneto įtaką vaikams, mobiliųjų telefonų poveikį.
Milijonai žmonių visame pasaulyje savo kasdieninėje veikloje pastoviai dirba su kompiuteriais. Tyrimų bendrovės "TNS Gallup" duomenimis, 2005 m., palyginti su 2004 m., kompiuterius turinčių namų ūkių dalis Lietuvoje padidėjo nuo 25,5 iki 31%. Kas antras namu ūkio kompiuteris turi interneto ryšį. Prie bute instaliuoto kompiuterio ilgas valandas leidžia studentai, moksleiviai ir net darželinukai. "eTForecasts" duomenimis 2005 m. pabaigoje internautų skaičius visame pasaulyje jau pasiekė vieno milijardo ribą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis80.73 KB
Autoriusjurate
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isvirkscioji pazangos puse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą