Išplėstinė paieška
 
 
 

Metų laikai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Ruduo. Rugsėjis. Spalis. Lapkritis. Vėlinės. Pagrindiniai papročiai. Velykos. Pagrindiniai papročiai. Žiema. Gruodis. Sausis. Vasaris. Pavasaris. Kovas. Balandis. Gegužė. Vasara. Birželis. Liepa. Rugpjūtis. Joninės. Pagrindinai papročiai. Kalėdos. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Metų laikas kai medžiai meta lapus. Taip pasakytų daug kas, tačiau rudenį vyksta ne tik tai. Gėlės po truputį džiūsta ,miršta, mažėja žalumos, oras prastėja, ima daugiau lyti, vėjas pasidaro šaltas.
Bet kodėl medžiai meta lapus?. Su jais nukrenta ir negyvi pumpurai bei šakelės. Jei žiemą medžiai turėtų lapus, jų šakos lūžinėtų ir kristų žemėn, nes sniegas laikytųsi ant lapų ir svertų juos. Nukritę lapai yra palaima miško žemei. Jie apsaugo dirvą, sulaiko vandenį, be to tai gera trąša grybams ir maistas sliekams.
Rudenį miško bei laukiniams gyvūnams jau sunkėja maisto radimas. Keli iš jų ieškosi atsargų žiemai. Paukščiai dar kol kas turi ką lesti., daug iš jų išskrenda žiemoti. Sunku darosi ir mieste gyvenantiems šunims ir katėms.
Žmonės rudenį būna liūdnesni, daugumą iš jų apima depresija dėl besikeičiančio oro. Tačiau taip pat daug kam ruduo patinka, juk labai gražu eiti gatve nuklota auksaspalvių lapų. Taigi net ir šiuo metų laiku nereikia liūdėti ir atsiskirti nuo kitų.
Ruduo – taip pat derlingas metas .Rudenį kasamos bulvės ,renkami obuoliai, uogos, grybai, bei kiti dalykai. Taigi ruduo – taip pat linksmas, gražiomis spalvomis pasipuošęs metas.
Vėlinės - visų mirusiųjų pagerbimo šventė. Gyvieji aplanko mirusiuosius kapuose, uždega žvakutes, manoma, kad mirusieji taip pat ateina pas gyvuosius.
Tai buvo pagoniška šventė. Buvo tikima, kad mirštant žmogui nuo kūno atsiskiria vėlė, kuri vėliau bendrauja su gyvaisiais, juos nuolat lanko. žmonės tikėjo, jog vėlės lankosi savo gyventose vietose, o mėgstamiausias lankymosi metas – gūdus ruduo. Neveltui ir lapkričio mėnesį žmonės senovėje vadino vėlių mėnesiu.
Senoliai sako, kad anksčiau nebuvo papročio degti žvakutes. Anksčiau buvo keliamos puotos. buvo paprotys ruošti savo namuose vaišes, kviesti mirusius. Vėlinių naktį užklydęs į namus nepažįstamas kareivis būdavo gražiai sutinkamas, tikėta, kad tai vėlių pasiuntinys. Per vėlines buvo pagerbiamos ne tik laukiamos vėlės, bet ir "klajojančios vėlelės". Jomis buvo laikomi tie, kurie mirė ne sava mirtimi, buvo nužudyti. Vėliau atsirado paprotys deginti žvakeles, ypatinga reikšmė priskirta ugniai. Buvo manoma, kad ugnis pritraukia vėles. Taip pat buvo tikėta, kad deginant žvakes gyvieji susitaiko su mirusiais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-01
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis160.38 KB
Autoriusjulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasA. Bartinkienė
Švietimo institucijaKauno "Varpo" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Metu laikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno "Varpo" gimnazija / 6 Klasė/kursas
  • A. Bartinkienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą