Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Ar egzistuoja Kalėdų Senis?

Ar egzistuoja Kalėdų Senis?

  
 
 
12345678
Aprašymas

Pratarmė. Įvadas. Dėstymas. Kalėdų Senelis. Išvados.

Ištrauka

Kalėdos per amžių amžius buvo stebuklų metas. Tai kogero vienintelė diena metuose, kai galėjai tikėtis ko nors nerealaus. Dabar gi, visa tai apsivertė aukštyn kojom: stebuklai virto dovanom, o viltis pareiga, kurią Kalėdų Senis turi žūt būt atlikti. Taigi tokia ir yra ta tema, apie vargšą Senelį. Čia iškeliamas amžinasis klausimas: ar jis tikrai egzistuoja?
Tema gana aktuali ir plati ir ja informacijos apstu, tik ją visą reikia susisteminti ir viską sudėti į vieną vietą. Nors tiesa, visgi knygų konkrečiai apie Kalėdų Senio kilmę nėra labai daug, daugiausiai šios informacijos yra internete.
Kur gyvena Santa Klausas?" – tokia pradžia Vytauto Rudoko eilėraščio "Kur gyvena Santa Klausas?". Jau vien tik šis klausimas priverčia susimąstyti ne tik apie Kalėdų Senio gyvenamąją vietą, bet ir vardą. Iš kart krinta į akis Santa Klausas, bet juk lietuviai turi savąjį Kalėdų Senelį kuris gyvena kažkur Žemaitijoje. Nors tiesa turbūt ne paslaptis ir visi tą žinome, jog pats populiariausias Klaėdų Senis yra suomiškasis, gyvenantis Skandinavijoje ir ruošiantis dovanėles visiems pasaulio vaikučiams. Bet palaukite, o kodėl tada patys Skandinavijos vaikučiai laukia ne savojo Julgubben ar Pa Norsk, bet Senelio padėjėjo elfo, prancūzai gi tikisi gauti dovanų iš Pero Noelio, ispaniukai trijų išminčių, o italiukai išvis iš fėjos!? Skiriasi ne tik šio paslaptingo asmens forma ir išvaizda, bet ir jo pasirinkta dovanų palikimo vieta. Kuo gi lietuviai geresni, kad jiems dovanas palieka po egle, o amerikiečiams kojinėse, maža to vargšai ispanai ir prancūzai savąsias dovanas randa batuose. Na tiek to šį klausimą gvildenti paliekame Kalėdų Seniui pačiam, gal jis visgi žino ką darąs.
Kaip keista bebūtų, Kalėdų Seniais pasirodo ne gimstama, tai nėra jokia dinastija ir juolab tai nepaveldima, jais tampama, kiekvienas mūsų yra potencialus dovanėlių dalintojas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis12.92 KB
Autoriusayamy
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVisagino "Verdenės" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ar egzistuoja Kaledu Senis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Visagino "Verdenės" vidurinė mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą