Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Lietuvių kalba>Mokslinio straipsnio rašymas

Mokslinio straipsnio rašymas

  
 
 
1234567
Aprašymas

Mokslinis straipsnis. Klasikinė mokslinio straipsnio struktūra. Įvadas. Dėstymas. Rezultatai. Aptarimas. Nuorodos. Priedai. Išvados.

Ištrauka

Mokslinis straipsnis- tai mokslinės, teisinės ir statistinės literaratūros surinkimas tiriama tema, surinktų žinių sisteminimas, medžiagos apie tiriamąją problemą parengimas. Jeigu reikia- atliekami socialiniai tyrimai bei kiti darbai, kurie yra reikalingi mokslinio straipsnio temai rašyti (V.Baršauskienė, I.Mačerinskienė, Studijų darbų parengimo tvarka, Kaunas, 2004, 7).
Šiame tiriamajame darbe ,, Kaip rašyti mokslinį straipsnį?’’
yra pateikiama medžiaga apie mokslinio darbo bruožus. Taip pat pateikiami svarbiausi reikalavimai, kuriais remiantis reikia rašyti darbą. Dauguma žmonių rašo mokslinį straipsnį, net nežinodami apie svarbiausias taisykles. Mes pasirinkome šią temą, kad trumpai galėtumėme išnagrinėti dažniausiai daromas klaidas moksliniame darbe.
Pagrindinis šio tiriamojo darbo tikslas yra supažindinti skaitytoją su pagrindinėmis mokslinio straipsnio rašymo taisyklėmis ir padėti, ypač studentams, išmokti taisyklingai jį rašyti. Mums atrodo, kad tik geras mokslinio straipsnio parinkimas ir gerai išanalizuotos mokslinio straipsnio ypatybės, leidžia parašyti gerą, įdomų ir visus reikalavimus atitinkantį darbą. Mes tikimės, kad kiekvienas, pradėdamas rašyti mokslinį straipsnį, paims į rankas šį tiriamąjį darbą ir labai gerai jį išanalizuos. Nes tik susidarytas vaizdas apie mokslinio straipsnio rašymą, leis parašyti nepriekaištingą ir visus reikalavimus atitinkantį mokslinį straipsnį.
Įvado pradžioje aprašoma nagrinėjama problema. Jei įmanoma, tyrimo problema nurodoma vienu sakiniu. Kiekvienas sakinys moksliniame straipsnyje turi būti sukaupęs kuo daugiau informacijos, ypač įvadiniai sakiniai.Įvade būtina aptarti tik esmines detales, tačiau norint pademonstruoti nagrinėjamos problemos svarbą mūsų gyvenime, reikia kuo plačiau apžvelgti problemą. Visi prieštaravimai turi būti atskleidžiami korektiškai, po problemos pristatymo, įvado pabaigoje,apibūdinami tyrimo rezultatai. Įvade turi būti atskleistas tyrimo tikslas (www.ik.ku.lt,2002 peržiūrėta). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-13
DalykasLietuvių kalbos referatas
KategorijaLietuvių kalba
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis8.79 KB
AutoriusKaciux
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mokslinio straipsnio rasymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą